کارل اریک لندهویس محقق این پروژه از دانشکده پزشکی دوندین در دانشگاه اوتاگو در این باره به خبرگزاری رویتر گفت: ما نمی‌گوییم تلویزیون تماشا نکنید، فقط می‌خواهیم بگوییم زیاد تلویزیون نبینید.
در این پژوهش، وی و دستیارانش بر روی یکهزار و37 دختر و پسری که در سالهای 1972 و 1973 متولد شده بودند، مطالعه کردند و مطالعات خود را روی این گروه، از سن 5 سالگی این کودکان تا 15 سالگی آنها ادامه دادند.
به طور متوسط کودکان وقتی بین سنین 5 تا 11 سال بودند، روزانه حدد دو ساعت تلویزیون تماشا می‌کردند اما در سن 13 تا 15 سالگی در روزهای غیرتعطیل 13/3 ساعت را به تماشای تلویزیون سرگرم بودند.
این محققان دریافتند:
کودکانی که در اوان کودکی بیش از دو ساعت در روز تلویزیون می‌بینند، در دوران نوجوانی و جوانی دچار اختلال در دقت و توجه می‌شوند.
این محققان می گویند؛ وقتی کودکان به تماشای زیاد تلویزیون عادت می‌کنند، دیگر وضعیت‌های عادی زندگی مانند حضور در کلاسهای درسی برای آنها کسالت آور و خسته کننده می‌شود.
به علاوه این احتمال وجود دارد که تماشای تلویزیون آن قدر وقت کودکان را اشغال می‌کند که مانع از انجام سایر فعالیت‌های موثر در افزایش مهارت‌های دقتی و تمرکزی آنها مانند مطالعه و بازی کردن می‌شود.

/ 0 نظر / 3 بازدید