متخصصان طب کودکان هرگونه استفاده از آب در کودکان زیرشش ماه را زیان آور می دانند و به شدت توصیه می کنند این اقدام صورت نگیرد.


به گزارش سلامت نیوزبه نقل از تلویزیون فاکس نیوز ، نتایج تحقیقات دانشمندان مرکز تغذیه دانشگاه جانزهاپکینز آمریکا حاکی از آن است که نباید به کودکان زیر شش ماه آب داد.

به گفته این دانشمندان کودکان در این سن بیشتر از سنین دیگر در معرض خطر ابتلا به نوعی بیماری به نام مسمومیت آبی قرار دارند که می تواند به سکته مغزی و حتی به مرگ آنها منجرشود.
کلیه های کودکان زیر شش ماه توانایی این را نداردکه به تصفیه آب بپردازد و در نتیجه آب در کلیه های آنها انباشت می شود و متعاقب آن بافتهای آنها بویژه مغز متورم می شود.
تورم مغزی نیز می تواند به سکته مغزی و مرگ این نوزادان منجر شود.
دادن آب به کودکان زیرشش ماه باید با تجویز مشخص پزشک باشد و باید با متخصص درباره نحوه افزایش یا کاهش آب در رژیم غذایی کودکان مشورت شود

__________________
/ 1 نظر / 3 بازدید
زینب

سپاس خدائى را كه نعمت وجود محمد صلى الله عليه و آله را بما ارزانى داشت، نه بر امم گذشته و قرون در نوشته؛ به آن قدرت خود كه از هيچ چيز به هر بزرگى كه باشد فرو نمى‏ماند، و چيزى به هر خردى كه باشد از آن فوت نمى‏گردد.وبلاگ نازی دارید.خیلی جیخل. به وب منم سر بزنید.جیخلی میشم.